Ezt a mondást kedvenc volt főnöknőm szerette használni, és rögtön ez ugrik be, amikor arra gondolok, hogy mit bűvészkedem a babaruhákkal. Próbálok hasznos tanácsokat összeszedni, hogy másnak könnyebb legyen.

Kép forrása: https://www.flickr.com/photos/david_martin_foto/21336859096/
Abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy körülöttünk már sokaknak van gyereke, több helyen kislány is, ezért sok helyről kaphattunk babaruhát és egyéb babaholmit. Örültem, hogy kölcsön kaptuk őket, és visszaadhatom, ha kinövi, mert nem túl nagy a lakásunk és ennyi cuccot képtelenség eltárolni benne. Fél év alatt négy méretet nőtt ki Lenke, és nyolc hónaposan lassan a 74-es ruhák sem jók rá. (Hiába, magas szülők gyermeke. :)) Egyelőre kistesót sem tervezünk, de ha mégis szóba kerül, mindkettőnknek fiú jut az eszébe. Viszont van, aki vissza sem kéri a ruhákat, így azok elhelyezéséről gondoskodni kellett valahogyan. Szerencsére végül találtam nekik helyet. Íme az én módszerem és az eddigi tanulságok:
Öt helyről kaptunk babadolgokat: egy barátnőtől örökbe, egy barátnőtől kölcsönbe, egy rokontól örökbe, tesómtól örökbe és kölcsönbe is és pár darabot Zoli egyik volt kolléganőjétől örökbe. Na, már ez sem hangzik túl szimplán, ugye?
Amikor megkaptam a ruhákat, a kölcsönbe kapottakat lefotóztam kiterítve, a túl nagy kupacokat színek szerint válogatva, ahogy megy a mosásba: fehér, piros és sötét. Ez utólag valamelyest segítette, hogy megtaláljam a képeken az adott ruhácskát. Csináltam egy „babaruhák” című albumot a google fotókban, ezt gépről és mobilról is elérem, ehhez minden ilyen ruhafotót rögtön hozzáadok a készítés után, és a megjegyzésbe beleírom, hogy kitől vannak a képen látható ruhák.
Mosás után először méret szerinti sorrendben (nagyobbak alul) próbáltam őket a fiókba gyömöszölni, mert nem tudtam, mekkora lesz Lenke születésekor: 50-es, 56-os, esetleg 62-es, mint én voltam? Az 50-esnek elég kevés esélyt adtam, ezért abból csak néhány darabot hagytam elöl. Aztán persze 51 centivel született. 🙂 És a szülés után semmit nem találtunk sem a kórházi táskában, sem a fiókokban. (Tanulság: Apukát előre be kell vonni, hogy mi hol van, főleg, ha otthon szültök.)
Aztán kialakult az új rend: mindig csak az éppen hordott méret van a fiókban, a többi ömlesztve várja a sorát. (Na jó, típus szerint zacskózva.) Ha valamit kinőtt Lenke, az egy „babaruhák visszaadni” feliratú, óriási szatyorba kerül. Amikor már valamennyi ruha összegyűlt, jön az átnézés, a legnehezebb rész. Egy adott ruhadarabról vagy fejből tudom (esetleg sejtem), hogy kitől van, vagy jön a fotók előásása. Ilyenkor kiderül, hogy nem kellett volna harminc ruhát egy fotóra tenni, mert nem mindegyik ismerhető fel, és hogy egyszínű fehér bodyt vagy nem szabad elfogadni kölcsönbe, vagy csak egyvalakitől, vagy meg kell jelölni valahogyan, különben az életben nem fogjuk tudni, melyiket kell visszaadni.

Kép forrása: https://www.flickr.com/photos/shipcreak/3623862278/in/photolist-6wef17-aHC6vn-4akEBY-7ZYkww-4akEQJ-5meQ8-65j1s4-7aoRuc-4uQKSL-8r7eyo-4tU1Kp-oh6bka-5urZfu-kNvhH-9wrY5a-9SRmby-5mePe-5mePo-5mePC-5mePU-5mePL-4VrBru-8AXLsj-5Zve4N-odhky5-57LsDU-nA5nda-33iWs8-qqot7L-7TABND-qEEcu3-qGMfr4-qqnHiG-JWTaq-iaiAr4-C21Lm-8sabZq-ebXCXg-6LFJu4-V6URW-67cMA1-qqwoVR-6LKWNY-qqnL27-qGM9Yk-qGWQHX-xC9zf-9X8G6X-79a6g4-8uhQQW